PRBSA1-16L-BB000
- Номер детали производителя:
- PRBSA1-16L-BB000
- Производитель/бренд:
- TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
- Часть описания:
- SWITCH ROCKER SPST 16A 125V
- Производитель :
- Категория продукта :
- Кулисные переключатели
- Actuator Marking :
- No Marking
- Actuator Type :
- Concave (Curved)
- Circuit :
- SPST
- Color - Actuator/Cap :
- Black
- Current Rating (Amps) :
- 16A (AC)
- Features :
- Illumination Type, Color :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Panel Mount, Snap-In
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 85°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 27.60mm x 13.80mm
- Product Status :
- Active
- Switch Function :
- On-Off
- Termination Style :
- Solder Lug
- Voltage Rating - AC :
- 125 V