JWMW11RC1A
- Номер детали производителя:
- JWMW11RC1A
- Производитель/бренд:
- NKK Switches
- Часть описания:
- SWITCH ROCKER SPST 10A 125V
- Производитель :
- NKK Switches
- Категория продукта :
- Кулисные переключатели
- Actuator Marking :
- O I
- Actuator Type :
- Concave (Curved)
- Circuit :
- SPST
- Color - Actuator/Cap :
- Red
- Current Rating (Amps) :
- 10A (AC/DC)
- Features :
- Epoxy Sealed Terminals
- Illumination Type, Color :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Ingress Protection :
- IP67 - Dust Tight, Waterproof
- Mounting Type :
- Panel Mount, Snap-In
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 25.00mm x 15.40mm
- Product Status :
- Active
- Switch Function :
- On-Off
- Termination Style :
- Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V