DS1200DC-3-002
- Номер детали производителя:
- DS1200DC-3-002
- Производитель/бренд:
- Artesyn Embedded Power
- Часть описания:
- DC/DC CONVERTER 12V 1200W
- Производитель :
- Artesyn Embedded Power
- Категория продукта :
- Преобразователи постоянного тока
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CCC, CE, cUL, EN60950, NEMKO, UL
- Current - Output (Max) :
- 100A
- Efficiency :
- 91%
- Mounting Type :
- Rack Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 55°C
- Power (Watts) :
- 1200W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 11.00" L x 3.20" W x 1.57" H (279.4mm x 81.3mm x 39.9mm)
- Standard Number :
- Type :
- Front End
- Voltage - Input (Max) :
- -72V
- Voltage - Input (Min) :
- -40V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 12V