SPH11C3LR5H-1-8
Номер детали производителя:
SPH11C3LR5H-1-8
Производитель/бренд:
Knowles
Часть описания:
FALCON ANALOG BOTTOM PORT MIC
Производитель :
Knowles
Категория продукта :
микрофоны
Current - Supply :
205 µA
Direction :
Omnidirectional
Frequency Range :
32 Hz ~ 20 kHz
Height (Max) :
0.043" (1.10mm)
Impedance :
120 Ohms
Output Type :
Analog
Port Location :
Bottom
Product Status :
Active
Ratings :
S/N Ratio :
68.5dB
Sensitivity :
-38dB ±1dB @ 94dB SPL
Shape :
Rectangular
Size / Dimension :
0.138" L x 0.104" W (3.50mm x 2.65mm)
Termination :
Solder Pads
Type :
MEMS (Silicon)
Voltage - Rated :
2.75 V
Voltage Range :
2.4 V ~ 3.2 V