FHS 40-P/SP600
- Номер детали производителя:
- FHS 40-P/SP600
- Производитель/бренд:
- LEM USA, Inc.
- Часть описания:
- SENSOR CURRENT HALL 100A AC/DC
- Производитель :
- LEM USA, Inc.
- Категория продукта :
- Датчики тока
- Accuracy :
- Current - Sensing :
- 100A
- Current - Supply (Max) :
- 19mA
- For Measuring :
- AC/DC
- Frequency :
- 105kHz
- Linearity :
- ±0.4%
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Output :
- Ratiometric, Voltage
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Polarization :
- Bidirectional
- Product Status :
- Obsolete
- Response Time :
- 3µs
- Sensitivity :
- 600mV/mT
- Sensor Type :
- Hall Effect, Open Loop
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Voltage - Supply :
- 4.75V ~ 5.5V