PPS-125-13.5
Номер детали производителя:
PPS-125-13.5
Производитель/бренд:
MEAN WELL
Часть описания:
AC/DC CONVERTER 13.5V 101W
Производитель :
MEAN WELL
Категория продукта :
Преобразователи переменного тока в постоянный
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cURus, TUV
Current - Output 1 :
7.5 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
80%
Features :
Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
101W (126W Forced Air)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
5.00" L x 3.00" W x 1.36" H (127.0mm x 76.2mm x 34.6mm)
Standard Number :
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
13.5V