L01Z600S05
Номер детали производителя:
L01Z600S05
Производитель/бренд:
Tamura
Часть описания:
SENSOR CURRENT HALL 600A AC/DC
Состояние запаса:
143
Производитель :
Tamura
Категория продукта :
Датчики тока
Accuracy :
Current - Sensing :
600A
Current - Supply (Max) :
15mA
For Measuring :
AC/DC
Frequency :
DC ~ 100kHz
Linearity :
±1%
Mounting Type :
Through Hole
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 80°C
Output :
Ratiometric, Voltage
Package / Case :
Module
Polarization :
Bidirectional
Product Status :
Active
Response Time :
10µs
Sensitivity :
Sensor Type :
Hall Effect, Open Loop
Supplier Device Package :
Voltage - Supply :
5V