RR0306P-102-D
Номер детали производителя:
RR0306P-102-D
Производитель/бренд:
Susumu
Часть описания:
RES SMD 1K OHM 0.5% 1/20W 0201
Производитель :
Susumu
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.010" (0.26mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
1 kOhms
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%