TMR7303-080D/P1
- Номер детали производителя:
- TMR7303-080D/P1
- Производитель/бренд:
- MULTIDIMENSION
- Часть описания:
- MINI TMR CURRENT SENSOR NOM 80A
- Состояние запаса:
- 50
- Производитель :
- MULTIDIMENSION
- Категория продукта :
- Датчики тока
- Accuracy :
- ±3%
- Current - Sensing :
- 80A
- Current - Supply (Max) :
- 4mA
- For Measuring :
- AC/DC
- Frequency :
- DC ~ 600kHz
- Linearity :
- ±0.5%
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TA)
- Output :
- Ratiometric, Voltage
- Package / Case :
- Module
- Polarization :
- Bidirectional
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 500ps
- Sensitivity :
- 10mV/A
- Sensor Type :
- Magnetoresistive, Open Loop
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 4.75V ~ 5.25V