RC-TFSK3-868
- Номер детали производителя:
- RC-TFSK3-868
- Производитель/бренд:
- RadioControlli
- Часть описания:
- 868MHZ FSK TRANSMITTER MODULE
- Состояние запаса:
- 100
- Производитель :
- RadioControlli
- Категория продукта :
- РЧ-передатчики
- Antenna Connector :
- Through Hole
- Applications :
- Automotive, Home/Building Automation, Wireless Security, Wireless Sensors
- Current - Transmitting :
- 14.5mA
- Data Interface :
- Data Rate (Max) :
- 40kbps
- Features :
- Frequency :
- 868.35MHz
- Memory Size :
- Modulation or Protocol :
- FSK
- Mounting Type :
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 80°C
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power - Output :
- 8dBm ~ 10dBm
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 2.4V ~ 3.6V