FM-RTFQ1-315P
- Номер детали производителя:
- FM-RTFQ1-315P
- Производитель/бренд:
- RF Solutions
- Часть описания:
- RF TRANSMITTER FM 315MHZ MODULE
- Производитель :
- RF Solutions
- Категория продукта :
- РЧ-передатчики
- Antenna Connector :
- Applications :
- General Purpose
- Current - Transmitting :
- 7mA
- Data Interface :
- Data Rate (Max) :
- 9.6kbps
- Features :
- Frequency :
- 315MHz
- Memory Size :
- Modulation or Protocol :
- FM
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Module
- Power - Output :
- 5dBm
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- Module
- Voltage - Supply :
- 2.1V ~ 4V