RC2500-TM
- Номер детали производителя:
- RC2500-TM
- Производитель/бренд:
- Radiocrafts
- Часть описания:
- RF TXRX MOD ISM > 1GHZ CAST SMD
- Производитель :
- Radiocrafts
- Категория продукта :
- Модули радиочастотного приемопередатчика и модемы
- Antenna Type :
- Antenna Not Included, Castellation
- Current - Receiving :
- 25mA
- Current - Transmitting :
- 27mA
- Data Rate :
- 100Kbps
- Frequency :
- 2.4GHz
- Memory Size :
- Modulation :
- GFSK
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 30-SMD Module
- Power - Output :
- 1dBm
- Product Status :
- Active
- Protocol :
- Tinymesh
- RF Family/Standard :
- General ISM > 1GHz
- Sensitivity :
- -105dBm
- Serial Interfaces :
- UART
- Utilized IC / Part :
- CC2510
- Voltage - Supply :
- 2V ~ 3.6V