RK73B1ERTTP104G
- Номер детали производителя:
- RK73B1ERTTP104G
- Производитель/бренд:
- KOA Speer Electronics, Inc.
- Часть описания:
- RES 100K OHM 2% 1/10W 0402
- Производитель :
- KOA Speer Electronics, Inc.
- Категория продукта :
- Чип-резистор — для поверхностного монтажа
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
- Height - Seated (Max) :
- 0.016" (0.40mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.1W, 1/10W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 100 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Supplier Device Package :
- 0402
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±2%