D55342E07B100ARTS
- Номер детали производителя:
- D55342E07B100ARTS
- Производитель/бренд:
- Vishay Dale / Thin Film
- Часть описания:
- RES SMD 100 OHM 0.1% 1/4W 1206
- Производитель :
- Vishay Dale / Thin Film
- Категория продукта :
- Чип-резистор — для поверхностного монтажа
- Composition :
- Thin Film
- Failure Rate :
- R (0.01%)
- Features :
- Military, Non-Inductive
- Height - Seated (Max) :
- 0.033" (0.84mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 100 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 1206
- Temperature Coefficient :
- ±25ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%