PSM700JB-120R
Номер детали производителя:
PSM700JB-120R
Производитель/бренд:
YAGEO Group
Часть описания:
RES 120 OHM 5% 7W RADIAL
Производитель :
YAGEO Group
Категория продукта :
Резисторы сквозного отверстия
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Height - Seated (Max) :
0.331" (8.40mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Package / Case :
Radial
Power (Watts) :
7W
Product Status :
Active
Resistance :
120 Ohms
Size / Dimension :
1.496" L x 0.276" W (38.00mm x 7.00mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±5%