M22DP-SB02-E230-GR-
Номер детали производителя:
M22DP-SB02-E230-GR-
Производитель/бренд:
Moujen
Часть описания:
DOUBLE PB-2B-LED-GREEN&RED-
Состояние запаса:
360
Производитель :
Moujen
Категория продукта :
Кнопочные переключатели
Actuator Marking :
START/STOP (Alternating)
Actuator Type :
Round, Button, Dual
Circuit :
SPST
Color - Actuator/Cap :
Green, Red
Current Rating (Amps) :
6A (AC), 3A (DC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, White
Illumination Voltage (Nominal) :
230 VAC
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Mounting Type :
Panel Mount, Front
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 22.30mm Dia
Product Status :
Active
Switch Function :
Termination Style :
Screw Terminal
Type :
Standard, Illuminated
Voltage Rating - AC :
230 V
Voltage Rating - DC :
24 V