AC1206DR-0710KL
- Номер детали производителя:
- AC1206DR-0710KL
- Производитель/бренд:
- YAGEO Group
- Часть описания:
- RES 10K OHM 0.5% 1/4W 1206
- Производитель :
- YAGEO Group
- Категория продукта :
- Чип-резистор — для поверхностного монтажа
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- 0.026" (0.65mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 10 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 1206
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.5%