M22FP-ASB01-E230-R-
Номер детали производителя:
M22FP-ASB01-E230-R-
Часть описания:
FLAT PB-ALT-1B-LED-RED-
Состояние запаса:
400
Категория продукта :
Кнопочные переключатели
Actuator Marking :
I
Actuator Type :
Round, Button, Flush
Circuit :
SPST
Color - Actuator/Cap :
Red
Current Rating (Amps) :
6A (AC), 3A (DC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, Red
Illumination Voltage (Nominal) :
230 VAC
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 22.30mm Dia
Screw Terminal
Type :
Standard, Illuminated
Voltage Rating - AC :
230 V
Voltage Rating - DC :
24 V