RSF100JB-73-0R36
- Номер детали производителя:
- RSF100JB-73-0R36
- Производитель/бренд:
- YAGEO Group
- Часть описания:
- RES 0.36 OHM 5% 1W AXIAL
- Производитель :
- YAGEO Group
- Категория продукта :
- Резисторы сквозного отверстия
- Composition :
- Metal Oxide Film
- Failure Rate :
- Features :
- Flame Proof, Safety
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 235°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 1W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 360 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- ±300ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%