PR1-103-JBW
- Номер детали производителя:
- PR1-103-JBW
- Производитель/бренд:
- RCD Components
- Часть описания:
- RES WW AXIAL 1W 10K OHM 5%
- Производитель :
- RCD Components
- Категория продукта :
- Резисторы сквозного отверстия
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- High Voltage, Pulse Withstanding
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 1W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 10 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.225" Dia x 0.598" L (5.72mm x 15.20mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%