160-R033-JBW
Номер детали производителя:
160-R033-JBW
Производитель/бренд:
RCD Components
Часть описания:
RES WW AXIAL 5W 0.033 OHM 5%
Производитель :
RCD Components
Категория продукта :
Резисторы сквозного отверстия
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-65°C ~ 350°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
5W
Product Status :
Active
Resistance :
33 mOhms
Size / Dimension :
0.312" Dia x 0.874" L (7.92mm x 22.20mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±5%