BH16NBBBG
Номер детали производителя:
BH16NBBBG
Производитель/бренд:
CIT Relay and Switch
Часть описания:
SWITCH PB SPST 1A 125V
Производитель :
CIT Relay and Switch
Категория продукта :
Кнопочные переключатели
Actuator Marking :
No Marking
Actuator Type :
Round, Button, Flush
Circuit :
SPST
Color - Actuator/Cap :
Black
Current Rating (Amps) :
1A (AC), 2A (DC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, Green
Illumination Voltage (Nominal) :
3.3 VDC
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Mounting Type :
Panel Mount, Front
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 16.00mm Dia
Product Status :
Active
Switch Function :
Off-On
Termination Style :
Solder Lug
Type :
Anti-Vandal, Illuminated
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
36 V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    SWITCH SLIDE DIP 4POS 25MA 24V
    SWITCH SLIDE DIP 4POS 25MA 24V
    SWITCH SLIDE DIP 2POS 25MA 24V
    SWITCH SLIDE DIP 3POS 25MA 24V
    SWITCH SLIDE DIP 4POS 25MA 24V