RSPF12JA470K
Номер детали производителя:
RSPF12JA470K
Производитель/бренд:
Stackpole Electronics, Inc.
Часть описания:
RES 470K OHM 5% 1/2W AXIAL
Производитель :
Stackpole Electronics, Inc.
Категория продукта :
Резисторы сквозного отверстия
Composition :
Metal Oxide Film
Failure Rate :
Features :
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
470 kOhms
Size / Dimension :
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
-200/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%