PCS-0R0015D1
- Номер детали производителя:
- PCS-0R0015D1
- Производитель/бренд:
- Riedon
- Часть описания:
- RES 0.0015 OHM 0.5% 40W RADIAL
- Производитель :
- Riedon
- Категория продукта :
- Резисторы сквозного отверстия
- Composition :
- Metal Foil
- Failure Rate :
- Features :
- Current Sense
- Height - Seated (Max) :
- 0.687" (17.45mm)
- Number of Terminations :
- 4
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 130°C
- Package / Case :
- 4-SIP
- Power (Watts) :
- 40W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 1.5 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.878" L x 0.177" W (22.30mm x 4.50mm)
- Supplier Device Package :
- Radial Lead
- Temperature Coefficient :
- ±10ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.5%