W48-2-RB-N-BK-B
Номер детали производителя:
W48-2-RB-N-BK-B
Производитель/бренд:
Lumex, Inc.
Часть описания:
PBS 12MM SPST 0.1A 48V MAINTAIN
Производитель :
Lumex, Inc.
Категория продукта :
Кнопочные переключатели
Actuator Marking :
Actuator Type :
Round, Button, Domed
Circuit :
SPST-NO
Color - Actuator/Cap :
Black
Current Rating (Amps) :
10mA (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Illumination Voltage (Nominal) :
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Mounting Type :
Panel Mount, Front
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 13.42mm Dia
Product Status :
Active
Switch Function :
Off-On
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Wire Leads
Type :
Standard
Voltage Rating - AC :
12 V