TL200048
Номер детали производителя:
TL200048
Производитель/бренд:
TDK-Lambda, Inc.
Часть описания:
AC/DC CONVERTER 48V 2000W
Производитель :
TDK-Lambda, Inc.
Категория продукта :
Преобразователи переменного тока в постоянный
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
Current - Output 1 :
40 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
92%
Features :
Remote On/Off, Remote Sense
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Power (Watts) :
2000W
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
11.13" L x 3.45" W x 3.41" H (282.7mm x 87.6mm x 86.6mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
48V