OM2735E-R58
- Номер детали производителя:
- OM2735E-R58
- Производитель/бренд:
- Ohmite
- Часть описания:
- RES 27K OHM 5% 1W AXIAL
- Производитель :
- Ohmite
- Категория продукта :
- Резисторы сквозного отверстия
- Composition :
- Carbon Film
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 1W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 27 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- -450ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%