LK2660-9ERT
Номер детали производителя:
LK2660-9ERT
Производитель/бренд:
Bel Power Solutions
Часть описания:
AC/DC CONVERTER 2X24V 144W
Производитель :
Bel Power Solutions
Категория продукта :
Преобразователи переменного тока в постоянный
Applications :
ITE (Commercial), Railway
Approval Agency :
cCSAus, CE, cULus, NEMKO
Current - Output 1 :
3 A
Current - Output 2 :
3 A
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
82%
Features :
Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 71°C
Power (Watts) :
144W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
6.60" L x 4.40" W x 3.20" H (168.0mm x 111.0mm x 80.0mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed, Conformal Coated
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
24V
Voltage - Output 2 :
24V