MK2150FE-R52
Номер детали производителя:
MK2150FE-R52
Производитель/бренд:
Ohmite
Часть описания:
RES 215 OHM 1% 1/4W AXIAL
Производитель :
Ohmite
Категория продукта :
Резисторы сквозного отверстия
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
215 Ohms
Size / Dimension :
0.098" Dia x 0.268" L (2.50mm x 6.80mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%