ERD-S1TJ103V
Номер детали производителя:
ERD-S1TJ103V
Производитель/бренд:
Panasonic
Часть описания:
RES 10K OHM 5% 1/2W AXIAL
Производитель :
Panasonic
Категория продукта :
Резисторы сквозного отверстия
Composition :
Carbon Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
-150/ -350ppm/°C
Tolerance :
±5%