TCM-1000-48G
- Номер детали производителя:
- TCM-1000-48G
- Производитель/бренд:
- SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault Brands
- Часть описания:
- AC/DC CONVERTER 48V 1000W
- Производитель :
- Категория продукта :
- Преобразователи переменного тока в постоянный
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Current - Output 1 :
- 20.8 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 87%
- Features :
- Adjustable Output, Load Sharing, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 71°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 1000W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 11.20" L x 4.87" W x 2.49" H (284.5mm x 123.7mm x 63.2mm)
- Standard Number :
- Type :
- Linear
- Voltage - Input :
- 180 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 48V