HK150A-5/A
Номер детали производителя:
HK150A-5/A
Производитель/бренд:
TDK-Lambda, Inc.
Часть описания:
AC/DC CONVERTER 5V 150W
Производитель :
TDK-Lambda, Inc.
Категория продукта :
Преобразователи переменного тока в постоянный
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output 1 :
30 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
80%
Features :
Adjustable Output, DC Input Capable, Remote Sense
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C (With Derating)
Power (Watts) :
150W
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
4.69" L x 1.38" W x 2.83" H (119.1mm x 35.1mm x 71.9mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 132 VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
5V