PWR4318W20R0FE
Номер детали производителя:
PWR4318W20R0FE
Производитель/бренд:
Bourns, Inc.
Часть описания:
RESISTOR, FIXED, POWER
Производитель :
Bourns, Inc.
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Current Sense, Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
0.183" (4.65mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
4318 J-Lead
Power (Watts) :
2W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
20 Ohms
Size / Dimension :
0.433" L x 0.177" W (11.00mm x 4.50mm)
Supplier Device Package :
4318
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 225A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 400A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 250A
    FUSE TH 500VAC 125VDC 40A