BE-R0512-A2
- Номер детали производителя:
- BE-R0512-A2
- Производитель/бренд:
- Honeywell Sensing and Productivity Solutions
- Часть описания:
- SWITCH SNAP ACTION SPDT 25A 125V
- Производитель :
- Категория продукта :
- Концевые выключатели
- Actuator Type :
- Round (Pin Plunger)
- Circuit :
- SPDT
- Current Rating (Amps) :
- 25A (AC)
- Differential Travel :
- 0.002" (0.05mm)
- Features :
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Force :
- 312 ~ 482gf
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Overtravel :
- 0.010" (0.25mm)
- Pretravel :
- 0.040" (1.0mm)
- Product Status :
- Active
- Release Force :
- 283gf
- Switch Function :
- On-Mom
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Voltage Rating - AC :
- 125 V