PCA600F-15-C
Номер детали производителя:
PCA600F-15-C
Производитель/бренд:
Cosel
Часть описания:
AC/DC CONVERTER 15V 645W
Производитель :
Cosel
Категория продукта :
Преобразователи переменного тока в постоянный
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CE, CSA, cURus, D-Mark, UL
Current - Output 1 :
43 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
92%
Features :
Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Power (Watts) :
645W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
5.98" L x 3.50" W x 1.61" H (152.0mm x 89.0mm x 41.0mm)
Standard Number :
60601-1; 60950-1; 62368-1
Type :
Enclosed, Conformal Coated
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 88 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
15V