CR2010-1W-1050FT
Номер детали производителя:
CR2010-1W-1050FT
Производитель/бренд:
Venkel LTD
Часть описания:
RES 105 OHM 1% 1W 2010
Производитель :
Venkel LTD
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.71mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
105 Ohms
Size / Dimension :
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
2010
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%