VM3SAGF3002L00
Номер детали производителя:
VM3SAGF3002L00
Производитель/бренд:
CIT Relay and Switch
Часть описания:
SWITCH LIMIT SPST-NO 10A 125V
Производитель :
CIT Relay and Switch
Категория продукта :
Концевые выключатели
Actuator Type :
Round (Pin Plunger)
Circuit :
SPST-NO
Current Rating (Amps) :
10A (AC), 6A (DC)
Differential Travel :
0.031" (0.80mm)
Features :
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Force :
320gf
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Overtravel :
0.024" (0.6mm)
Pretravel :
0.080" (2.0mm)
Product Status :
Active
Release Force :
250gf
Switch Function :
Off-Mom
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
36 V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    SWITCH SLIDE DIP 4POS 25MA 24V
    SWITCH SLIDE DIP 4POS 25MA 24V
    SWITCH SLIDE DIP 2POS 25MA 24V
    SWITCH SLIDE DIP 3POS 25MA 24V
    SWITCH SLIDE DIP 4POS 25MA 24V
Каталог сопутствующих товаров
  • Omron Electronic Components
    SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V
  • Omron Electronic Components
  • Panasonic
    SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 30V
    SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V