PWR2010W1000JE
- Номер детали производителя:
- PWR2010W1000JE
- Производитель/бренд:
- Bourns, Inc.
- Часть описания:
- RES SMD 100 OHM 5% 1/2W 2010
- Производитель :
- Bourns, Inc.
- Категория продукта :
- Чип-резистор — для поверхностного монтажа
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Current Sense, Pulse Withstanding
- Height - Seated (Max) :
- 0.148" (3.76mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 2010 J-Lead
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 100 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
- Supplier Device Package :
- 2010
- Temperature Coefficient :
- ±20ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%