Z-15EQ21-B
- Номер детали производителя:
- Z-15EQ21-B
- Производитель/бренд:
- Omron Automation
- Часть описания:
- SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 125V
- Производитель :
- Omron Automation
- Категория продукта :
- Концевые выключатели
- Actuator Type :
- Cross Roller Plunger
- Circuit :
- SPDT
- Current Rating (Amps) :
- 15A (AC/DC)
- Differential Travel :
- 0.005" (0.13mm)
- Features :
- Ingress Protection :
- IP00
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Operating Force :
- 625 ~ 800gf
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 80°C
- Overtravel :
- 0.141" (3.6mm)
- Pretravel :
- 0.030" (0.8mm)
- Product Status :
- Active
- Release Force :
- 114gf
- Switch Function :
- On-Mom
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V