FLS250-1058
Номер детали производителя:
FLS250-1058
Производитель/бренд:
Bel Power Solutions
Часть описания:
AC/DC CONVERTER 58V 249W
Производитель :
Bel Power Solutions
Категория продукта :
Преобразователи переменного тока в постоянный
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, CSA, NEMKO, UL
Current - Output 1 :
6 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
94%
Features :
Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
249W (348W Forced Air)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
4.50" L x 2.50" W x 1.57" H (114.3mm x 63.5mm x 39.9mm)
Standard Number :
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
58V