UB15-0R5F1
- Номер детали производителя:
- UB15-0R5F1
- Производитель/бренд:
- Riedon
- Часть описания:
- RES 0.5 OHM 1% 15W AXIAL
- Производитель :
- Riedon
- Категория продукта :
- Резисторы сквозного отверстия
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 250°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 15W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 500 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- Tolerance :
- ±1%