A22EL-M-24A-01
Номер детали производителя:
A22EL-M-24A-01
Производитель/бренд:
Omron Automation
Часть описания:
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V
Состояние запаса:
42
Производитель :
Omron Automation
Категория продукта :
Выключатели аварийной остановки (E-Stop)
Circuit :
SPST-NC
Current Rating (Amps) :
10A (AC/DC)
Features :
Illuminated (Red)
Illumination Voltage (Nominal) :
24 VAC/DC
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Mounting Type :
Panel Mount, Front
Operating Temperature :
-20°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 22.30mm Dia
Product Status :
Active
Reset Operation :
Twist
Switch Function :
On-Off
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage Rating - AC :
110 V
Voltage Rating - DC :
24 V