RC55Y-34KBI
- Номер детали производителя:
- RC55Y-34KBI
- Производитель/бренд:
- TT Electronics
- Часть описания:
- RES 34K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
- Состояние запаса:
- 500
- Производитель :
- TT Electronics
- Категория продукта :
- Резисторы сквозного отверстия
- Composition :
- Metal Film
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Resistance :
- 34 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- ±15ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%