A22EL-M-24A-11B
- Номер детали производителя:
- A22EL-M-24A-11B
- Производитель/бренд:
- Omron Automation
- Часть описания:
- SWITCH PUSHBUTTON DPST 10A 110V
- Производитель :
- Omron Automation
- Категория продукта :
- Выключатели аварийной остановки (E-Stop)
- Circuit :
- DPST-NO/NC
- Current Rating (Amps) :
- 10A (AC/DC)
- Features :
- Illuminated (Red)
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 24 VAC/DC
- Ingress Protection :
- IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 55°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 22.30mm Dia
- Product Status :
- Active
- Reset Operation :
- Twist
- Switch Function :
- On-Off, Off-On
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Voltage Rating - AC :
- 110 V
- Voltage Rating - DC :
- 24 V