TK233-100K-0.1%-10PPM
Номер детали производителя:
TK233-100K-0.1%-10PPM
Производитель/бренд:
Caddock Electronics, Inc.
Часть описания:
RES 100K OHM 0.1% 0.3W RADIAL
Состояние запаса:
43
Производитель :
Caddock Electronics, Inc.
Категория продукта :
Резисторы сквозного отверстия
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.300" (7.63mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
Radial
Power (Watts) :
0.3W
Product Status :
Active
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
0.290" L x 0.095" W (7.37mm x 2.41mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%