WNC2R0FET
Номер детали производителя:
WNC2R0FET
Производитель/бренд:
Ohmite
Часть описания:
RES 2 OHM 1% 2W AXIAL
Состояние запаса:
669
Производитель :
Ohmite
Категория продукта :
Резисторы сквозного отверстия
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
2W
Product Status :
Active
Resistance :
2 Ohms
Size / Dimension :
0.180" Dia x 0.449" L (4.57mm x 11.40mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%