SR20-0.010-1%
- Номер детали производителя:
- SR20-0.010-1%
- Производитель/бренд:
- Caddock Electronics, Inc.
- Часть описания:
- RES 0.01 OHM 1% 2W SR20
- Производитель :
- Caddock Electronics, Inc.
- Категория продукта :
- Резисторы сквозного отверстия
- Composition :
- Metal Element
- Failure Rate :
- Features :
- Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
- Height - Seated (Max) :
- 0.415" (10.54mm)
- Number of Terminations :
- 4
- Operating Temperature :
- -15°C ~ 105°C
- Package / Case :
- SR20
- Power (Watts) :
- 2W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 10 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.565" L x 0.090" W (14.35mm x 2.29mm)
- Supplier Device Package :
- SR20
- Temperature Coefficient :
- 0/ +200ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%