HPP10-10KJ8
- Номер детали производителя:
- HPP10-10KJ8
- Производитель/бренд:
- Riedon
- Часть описания:
- RES 10K OHM 5% 10W AXIAL
- Состояние запаса:
- 526
- Производитель :
- Riedon
- Категория продукта :
- Резисторы сквозного отверстия
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 275°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 10W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 10 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.374" Dia x 1.780" L (9.50mm x 45.20mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- ±20ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%