MP9100-0.50-1%
- Номер детали производителя:
- MP9100-0.50-1%
- Производитель/бренд:
- Caddock Electronics, Inc.
- Часть описания:
- RES 0.5 OHM 1% 100W TO247
- Производитель :
- Caddock Electronics, Inc.
- Категория продукта :
- Резисторы сквозного отверстия
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Moisture Resistant, Non-Inductive
- Height - Seated (Max) :
- 0.825" (20.96mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C
- Package / Case :
- TO-247-2
- Power (Watts) :
- 100W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 500 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.620" L x 0.195" W (15.75mm x 4.95mm)
- Supplier Device Package :
- TO-247
- Temperature Coefficient :
- -20/ +80ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%