AC03000001001JAC00
- Номер детали производителя:
- AC03000001001JAC00
- Производитель/бренд:
- Vishay BC Components
- Часть описания:
- RES 1K OHM 3W 5% AXIAL
- Производитель :
- Vishay BC Components
- Категория продукта :
- Резисторы сквозного отверстия
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 275°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 3W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 1 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.189" Dia x 0.512" L (4.80mm x 13.00mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- 100/ +180ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%